karadenizli_28_

Oluşturulan forum yanıtları

10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
 • Yazar
  Yazılar
 • yanıtla: Bayram Tebrikleri #11070

  karadenizli_28_
  Katılımcı

  Tüm arıcı dosların Kurban Bayramını kutlar sağlı mutluluk dolu nice bayramlar dilerim.

 • yanıtla: NE YAPSAKTA DAHA ÇOK KOVAN SÖNDÜRSEK #10056

  karadenizli_28_
  Katılımcı

  Bizim cami imamının 50 den fazla kolonisi var.Bu kolinin 30 tanesini yiyeceği ve bakımı olmasına karşın kayıp etmiş benim gibi amatör ve hobi amaçlıda yapmıyor.

  Kendisi bu işi ticari amaçlı yapıyor bayada bilgi sahibi banada yardımları oluyor.Kimse arı ölümlerinin bu kadar çok olmasının sebebini bulamamış.Şimdi Ali abinin yazdıklarını okuyunca acaba dedim yerli arı olmayışı neden olabilirmi çünkü arıcılar birliği veya derneğimi kurmuşlar.Arıları devlet tarafından Ordu,lu arıcılar,dan Muğla arısı almışlar aynı arılar,dan alan bir abinin de 4 kolonisi sönmüş diğer arı alanların,da sönen kolonisi varmı onu bilmiyorum.

  Kendisine bu konudan bassetmiştim abi arılar yerli arı olucakmış neden muğla arısı aldınız devlet kendisi buna nasıl aracı oluyor ne yapalım bize şu kadar arılazım ama yerli arı bulamadık bizde muğla arısı almak zorun da kaldık demişti.

 • yanıtla: KAVAK AĞACINDAN KOVAN YAPIMI #9408

  karadenizli_28_
  Katılımcı

  Murat hocam sagolun en iyisi marangozla konuşmak gibi geldi bana.

 • yanıtla: KAVAK AĞACINDAN KOVAN YAPIMI #9404

  karadenizli_28_
  Katılımcı

  Merhaba bende hem zaman geçirmek hemde uğraş için kendi kovanlarımı kendim yapmak istiyorum.
  Beş kovan için ballık da dahil kaç metre ağaç gider.Bu işde tecrübeli abilerimden cevab bekliyorum.

 • yanıtla: Arı tavuk yermi #8930

  karadenizli_28_
  Katılımcı

  Arkadaşlar kimseye alınmıyorum sadece duydum banada ilginç geldi sizlerle paylaşmak istedim merakımdan zaten arıcılıklada fazla bir bilgiye sahip olduğumu yazmadım.Arıcılığada bu formdaki arkadaşların sayesinde başladım.

 • yanıtla: Arı tavuk yermi #8909

  karadenizli_28_
  Katılımcı

  sayın murat akın ben yer diye bir şey yazdığımı sanmıyorum sadece yermi diye sordum bana biraz saçma geldiği için eski insanların nasıl ne yaptığını bilmem ilk defa duyduğum için banada tuhaf ve ilğinç geldi bu yüzden paylaşmak istedim.

 • yanıtla: arıcılığa nasıl başladık #8423

  karadenizli_28_
  Katılımcı

  Bana gerek maddi gerek manavi yardımlarını esirgemeyen başta Hasan Çınarlık ve bütün beyaz kovan ailesine sonsuz teşekkür ederim allah hepinizden razı olsun yoksa ben çok merak ettiğim bu işe başlayamazdım günümüzde yakın çevremdeki insanların bile bana köstek olmaları beni ümitsizliğe sevkederken hiç yüz yüze görüşmedimiz sizler gibi çok degerli insanların bana yardım etmesi beni çok duygulandırdı.Bu gün ilk kovanı ve malzemeleri Hasan hocam getirdi kendisine çok teşekkür ederim onun kadar iyi bir insanla tanışdım içinde çok mutluyum bismillahı çektik allahım utandırmaz inşallah beni.ülkemizde sizin gibi iyi ve yardım sever insanların çogalması dileklerimle.bundan sonra başınızı biraz agrıtıcam bilgilenmek açısından ona göre.

 • yanıtla: arıcılığa nasıl başladık #8242

  karadenizli_28_
  Katılımcı

  Hasan kardeşim msn ni ekledim şimdiden teşekkür ederim yardım edicek olmandan dolayı çok sevinçliyim her şey gönlünce olsun.

 • yanıtla: arıcılığa nasıl başladık #8231

  karadenizli_28_
  Katılımcı

  Valla bu işi yapıcam yerim müsait bahçemde var her türlü imkanım var eşimde annemde yardımcı olurlar ama çok az bilgim var yayçep sidileri aldım izliyorum görsel daha iyi sizden aldım cesarette yetiyo.ben giresunda oturuyorum bana hangi arıyı tavsiye edersiniz birde nezaman almalıyım en çok duydum kafkas arısı.digelim üç arılı petek alsam bunu çoğalta bilirmiyim herkese saygılar.

 • yanıtla: arıcılığa nasıl başladık #8198

  karadenizli_28_
  Katılımcı

  Selam arkadaşlar hepinizin nasıl başladını okudum nedim heleal olsun.Bende arıcılığa çok özeniyorum internetten takib ediyorum ögrenmeye çalışıyorum ama bana yeterli olmuyor benim için başara bilirsem çok güzel olucak çünkü geçirmiş oldum kaza sonucu şuan yürüyemiyorum ama boşboş oturmak istemiyorum zaman geçmiyo boş oturanıda Allah sevmez acaba benim gibi tekerlekli sandalyeye bağlı olan biri bu işi yapa bilirmi nedersiniz bana yardımcı olursanız sevinirim her şey dilediniz gibi olsun Allaha emnet olun.

10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)